קהילה של אננסים

לעזאזל, מאוחר עכשיו! אבל אם אני גם ככה לא ישן, אז אולי כדאי שאני אעדכן קצת.

הולך להיות לי חודש מתיש – בין 9 ל-10 משמרות לילה (לאחר 5 בכל 3 החודשים האחרונים), לימודים בשעות מטורפות (יום ג’ מסתמן כלהיט של השבוע עם לימודים מ-11:00 עד 22:30, אבל שאר הימים לא פראיירים בכלל) ועם כל חיבתי לעונה האפרורית, גם החורף צפוי להקשות. בסך הכל, נראה שאני אחלק את זמני בין 3 מוקדים החודש – עבודה, לימודים (לפחות יש לי עוד שבועיים וחצי להתכונן אליהם) וסינמטק ת”א, או בשמו המועדף עלי – מרכז דורון לקולנוע. הרטרוספקטיבה המקיפה לפליני, בנוסף להקרנות נוספות, הולכת לרתק אותי לאולם 1 למשך די הרבה שעות, היום עברתי על תוכניית נובמבר של הסינמטק ומירקרתי לא פחות מ-13(!) סרטים. בין סרט לסרט, אני אנסה למצוא גם קצת זמן לישון. חברים? משפחה? הם יצטרכו לחכות לחופשת הסימסטר בפברואר, או לשעות כאלה – פאקינג שלוש וחצי!

לקראת ראש השנה האמיתי גיאחה ערך מספר הגרלות בין גולשי העונג, עם דיסקים כשלל. השתתפתי כמעט בכל ההגרלות, ואפילו זכיתי באחת מהן! אמנם היתה בעיה מסוימת באספקת התקליטורים, אבל היום בבוקר (=צהריים מתקדמים), כשפתחתי את דלת הדירה, חיכתה לי חבילה על מפתן הדלת.
הדיסק המובטחThe Pineapple Fields של The Pit That Became A Tower, ובנוסף לכך – דיסק אוסף של הלייבל שלהם Men Of Israel. אני מניח שהשמות האלה לא אומרים שום דבר לאף אחד, וגם לי הם לא אומרים יותר מדי – אני רק יכול להפנות אתכם להסבר של גיאחה (שמקשר לאחריםבעצמו), ולומר שמדובר ברביעייה של בריטים במוצאם, שגרים בירושלים ומשתייכים לקהילה. לא, לא הקהילה ההומו-לסבית, אלא הקהילה של היהודים המשיחיים. לא אלאה אתכם כאן בפרטי האמונה של החבר’ה האלה, רק סיפור קטן שקשור לזה:

בדירה התל-אביבית הראשונה שלי, גרתי עם חבר מהקיבוץ ועוד 2 בחורים מוזרים ודי מפחידים, אבל לא ממש רלוונטים לסיפור. לחבר שלי נמאס מהמקום ומהשותפים (גם לי היו איתו כמה תאקלים), והוא החליט לעזוב. בהתחלה אני חשבתי לעזוב גם כן, אבל השיקול הכלכלי ניצח, ובסופו של דבר התחרטתי ונשארתי לעוד כמה חודשים. בתקופה שבה חשבתי לעזוב, 2 הבחורים האחרים קיבלו שותפה במקומו של החבר שעזב. נערה בת 18, נמוכת קומה, שופעת חזה ובעלת תלתלים בלונדינים קופצניים, שעשתה עלי רושם של בחורה די מוזרה. מאחר והחדרים שלנו היו צמודים, יצא לנו לבלות די הרבה זמן איכות ביחד – למרות שאני ניסיתי לצמצם אותו. יום אחד הבחורה נכנסת לחדר שלי ושואלת אותי -תגיד, אפשר לשאול אותך שאלה אישית?- אני ציפיתי שהיא תשאל אותי אם יש לי חברה או משהו כזה, ואמרתי לה שתשאל. אבל הבחורה הפתיעה -אתה מהקהילה?- אמנם הנחתי שהיא שואלת אם אני הומו, אבל הניסוח המוזר של השאלה גרם לי לשחק אותה תמים -איזו קהילה?- היא מייד התנצלה ואמרה -לא, פשוט ראיתי שיש לך את התנ”ך עם הברית החדשה, אז חשבתי שאולי אתה גם מהקהילה…- מסתבר שהיא הייתה מהיהודים המשיחיים האלה, ולא הבינה למה למי שלא שייך לקהילה יהיה עותק של הברית החדשה בארון הספרים. בחורה מוזרה, כבר אמרתי?

בחזרה ל- TPTBAT. מדובר ברוק מהסוג לא שומעים הרבה בארץ, מבחינת סגנון מוסיקלי, הם די הזכירו לי את Jane’s Addiction, בעיקר בהופעת האנפלאגד. מה שעוד לא אופייני למוסיקה בארץ הם המילים שלהם, שלפחות בחלקן לקוחות או מבוססות על הברית החדשה, כל מיני נבואות וסיפורי מוסר נוצריים בלבוש של ימינו – אם כל מה שאני רוצה זה אמבטיה חמה, דיוידי וד”ר סטריינג’לאב, זה עושה אותי לאדם פחוּת? כדוגמא לשאלה ארצית יותר שמעסיקה את חברי הלהקה. לאחר שמיעה אחת, הדיסק עשה עלי רושם טוב מאוד, אולם במהלך השמיעה השנייה, כשהמילים המיסיונריות (we shall overcome) החלו לחלחל אל הבנתי, התלהבותי הצטננה. לפחות העטיפה מגניבה. האוסף שמצורף הוא קצת יותר טוב, אבל לחלוטין לא אחיד בסגנון או באיכות – מרוק די רועש עד לאלקטרו מלטף.
לפחות הרגשתי כמו אושיית אינדי לכמה שעות… וזכיתי בהגרלה – זה לא קורה לעיתים קרובות מדי.

מחר יהיו קטעי וידאו!

This entry was posted in הרהורים, מוסיקה. Bookmark the permalink.

7 Responses to קהילה של אננסים

  1.  באמת חודש עמוס בהצלחההה בעומס

  2. דירות תל אביביות ראשונות… זה אף פעם לא נגמר טוב

  3. ליה. says:

    לי דווקא נשמע עמוס ומעולה!

  4. דואל says:

    מבחינתי עמוס זה תמיד טוב. אני רק מקווה שאני אשכיל לישון מספיק. לפעמים מרוב העומס אני שוכח לישון ואז מתמוטט לכמה ימים

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s