המשך סיכום 2006: Sunset Rubdown – Shut Up I Am Dreaming

בחלק השלישי של סיכום 2006 של הבלתי מוערכים (או בלתי מוכרים) אני חוזר למוסיקה. האמת היא שלמצוא אלבומים לא מוערכים או לא מוכרים זה לא כל כך קשה. הרי בכל שבוע אני מוצא בערך 3 יוצרים שמעולם לא שמעתי עליהם ועוד 20 ששמעתי עליהם אבל לא אותם (טוב, אולי אני מגזים טיפה, אבל יש הרבה כאלה), בעיקר בתקופה של סיכומים כמו עכשיו. למעשה ככה שמעתי לראשונה על Sunset Rubdown, בפוסט סיכום חצי השנה הראשונה של פופטארט (בעצם בתגובות לפוסט).

כמו שנכתב בתגובה של marat, סאנסט ראבדאון הם ההרכב השני של ספנסר קרוג, האיש שהנהיג את Wolf Parade (שאני לא כלכך אוהב), אליו הצטרפו לאחר EP אחד קמילה ווין מ- !Pony Up, ג’ורדון רובסון קריימר מ- XY Lover ומייקל דורקסן (רק שיהיה ברור – חוץ ממצעד הזאבים, עד היום לא הכרתי אף לא שם אחד מהרשימה הזו). החבורה הזו הוציאה בתחילת השנה EP חדש שנשא את שם הלהקה, ולאחר חודשיים שלושה הם הפציצו עם האלבום הזה – Shut Up I Am Dreaming.

האמת היא שקשה לי להגדיר את האלבום הזה ואת הEP שקדם לו, שהם בעצם כמעט יצירה אחת, מצד אחד יש בהם רגעים סוערים ורועשים, שחופרים לך בראש בעזרת הקול המיוחד של קרוג וההפקה מלאת ההפתעות, ומצד שני, הם מלאים ברגש שקט ומהורהר, שחודר עמוק ללב בעזרת… אהמממ… הקול המיוחד של קרוג וההפקה הפשוטה. כך שהם מתאימים בכל מצב רוח.

כדי שתבינו בעצמכם למה הם כל כך טובים, הנה 3 שירים שלהם:

A Day In The Graveyard – מתוך ה-EP

Stadiums And Shrines II – שפותח את האלבום

The Men Are Called Horsemen There – שהוא האהוב עלי באלבום.

This entry was posted in 2006, מוסיקה. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s